| kittyBast a întrebat:

Pentru cei din Braila : la liceul ana aslan ce clase de a 9 sunt? trebuie un examen sau ceva?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Trebuie sa apara brosura zilele astea. Anul trecut au fost vreo 5 clase, din cate tin eu minte, toate pe profil de stiintele naturii. Nu se da niciun examen special; se intra in baza mediei de admitere calculate 50% media V-VIII si 50% media de la Evaluarea Nationala. Oricum, anul trecut s-a intrat cu medie putin peste 7, 50.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.edu.ro
Pa, pa.