| AvalohAlyn a întrebat:

Pentru îmbogățirea culturii generale e bine dacă citești enciclopedii generale?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă ți-ai fi petrecut la fel de mult timp citind cărți cât îți petreci aici întrebând dacă e bine să citești cutare carte, ai fi fost un munte de cultură până acum.

| Lioana a răspuns:

E bine sa citesti ceea ce te intereseaza pe tine. Daca subiectele acestor carti reprezinta o curiozitate pentru tine atunci citeste. Daca le citesti fara interes, atunci mai bine nu citi.