| Izza_8670 a întrebat:

Plss ajutati-ma cu o compunere in care se descrie o furtuna... macar cateva idei. pentru cea mai buna compunere sau ideei dau FUNDA.:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa:
Intr-o zi mergeam pe strada si a inceput sa ploua am scos repede din geanta o umbrela si m-am grabit spre casa, mi-am facut un ceai si m-am uitat pe fereastra mi-am luat caietul si am inceput sa scriu.
asta e doar o idee
alta ar fi:
IEri la scoala ne-a dat de facut o compunere, cand am ajuns acasa am intrebat-o pe mama daca o sa ploua si mi-a zis ca da am asteptat pana seara si a inceput sa ploua am rugat-o pe mama sa imi incalzeasca ceva de baut si mi-am luat un pix si caietul si mi-a venit in cap un citat : Stelele sclipesc pe cer, luna se vede, ploua iar eu stau si le privesc

Imi pare rau ca nu prea am avut imaginatie sper oricum sa iti fie de folos:X
noapte buna si un iinceput de saptamana frumos!