| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva sa-mi spuna o parere despre facultatea de Contabilitate si Informatica de gestiune de la ASE? Merita?

Răspuns Câştigător
| Docmiau a răspuns:

Ca profil, contabilitatea este singura de la economice care merită. Îți faci o meserie adevărată, unde după luarea brevetului, tu decizi câte firme iei pe mână. Poți desigur fi şi "loială", adică să lucrezi doar la o firmă (de obicei mai mare) şi pentru gestiunea exclusiv a operațounilor lor să primeşti spor. La Cluj se merge deseori pe loialități.