| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Imi poate spune cineva cum e la facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune din Iasi?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca la orice iseu. Degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nope, profilul asta chiar are viitor dar e si cel mai greu dintre toate profilurile economice

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Viitor in sens ca ce? Poti sa faci info-info si de acolo poti sa inveti 2-3 briz-briz-uri de conta pe care sa le aplici. Hai, sa fim seriosi, ce naiba inveti la facultatea de contabilitate? Daca faci un liceu cu profil economic, deja poti sa iesi direct contabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu poti, cu diploma de liceu hai ca poate faci contabilitatea la un magazin satesc, daca vrei sa lucrezi la o firma normala, internationala se cere dimploma de studii superioare de conta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, prostii. De ce ai vrea sa faci info/conta ca apoi sa te faci CONTABIL? Mai da-le naibii de diplome. Inclusiv eu am lucrat pentru Google (prin Lionbridge, ca si contractor independent) - si acum mai fac ceva game testing din an in paste - doar cu liceul terminat, atita tot. Cunosc oameni de HR/management din IT, firme mari, cu acoperire internationala. Diplomele sunt din ce in ce mai putin relevante...