| alexandra123334 a întrebat:

Poate sa imi bage altcineva dosarul de liceu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, trebuie sa te duci personal si insotita de un parinte, ambii trebuie sa semnati cererea de inscriere.
Doar parintele poate fi inlocuit de o alta persoana dar numai cu o procura speciala, autentificata de un notar public, data expres pentru inscriere.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate!
Trebuie să mergi şi tu, însoţită de unul dintre părinţi, deoarece trebuie să semnaţi actele...

Toate cele bune.

| alexandra123334 explică:

Si trebuie sa raman si eu daca parintii mei face împuternicire la cineva?