| ionut1816 a întrebat:

Poate sa ma ajute cineva cu informatii cu privire la inscrierea pentru pretestarea din aprilie 2014 la facultatea de stiinte politice pas cu pas? Cum pot sa ma inscriu? cum fac mai exact, pe internet nu am inteles.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nici macar nu stii sa formulezi o intrebare prin care sa te faci inteles, ma intreb ce sanse de reusita vei avea --- numai in Bucuresti sunt doua asemenea facutati, daramite in Romania!

Banuiesc ca te intereseaza fac. de stiinte politice care apartine de Scoala Nationala de Studii Politice si Administrative -Bucuresti( nu la cea a Universitatii Bucuresti). Inscrierea la SNSPA pentru pretestare se face online : http://www.politice.ro/ --- clik pe "inscrie-te online"( chenarul colorat din dreapta paginii), apoi, in noua pagina, din nou clik pe chenarul " Inscriere!". Se va deschide o alta pagina "Cont utilizator" --- iti deschizi un cont dupa care completezi fisa de inscriere.

p.s. nu iti strica sa citesti regulamentul de admitere:http://admitere.snspa.ro/uploads/images/Regulament%20admitere%202014.pdf

| Danzell a răspuns:

Facultatea de stiinte politice din cadrul carei universitati?

pas 1. cauta pe net adresa facultatii
pas 2. du-te la facultate
pas 3. intreaba acolo