| Argh a întrebat:

Poate un elev in clasa a 11a de la filologie sa participe la olimpiada de biologie (chiar daca nu are ore de biologie in orar)?

1 răspuns:
| nalriv a răspuns:

Olimpiadele si concursurile scolare sunt organizate pentru elevii care indeplinesc aceleasi conditii: frecventeaza ACELASI an de studii, au la scoala in trunchiul comun curricular ACEEASI disciplina (obligatorie sau optionala) si apartin ACELEIASI filiere educationale (real, uman, vocational, arte si meserii, etc.). In caz contrar, unde e... fair-play-ul?