| Vernusio a întrebat:

Postlicealele chiar te primesc si fara diploma de bacalaureat?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai mai pus de 100 de ori aceasta intrebare, mergi si vezi ce ti cer ăia acolo lene.

| anamariarot a răspuns:

Nu stiu daca toate, dar unele da. Ideea e ca trebuie sa iei si BAC-ul pana termini postliceala, ca altfel nu primesti diploma de la ei happy

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu toate. Dar, la toate trebuie sa duci diploma de bacalaureat inainte de a termina postliceala. Unele cer chiar pana la sfirsitul primului an.

| kanechy a răspuns:

Asta e rolul postlicealelor, poti si cu bacul nu e o regula dar cei mai multi 99% fara bac! Postliceala e un fel de liceu combinat cu facultatea, un fel de struto-camilalaughing)