| Triana a întrebat:

Pot ramane corigenta daca am media 10 pe primul semestru si nu ma incheie pe al doilea?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Rămîi cu situaţia neîncheiată şi atunci se cheamă că rămîi corigentă la toate materiile şi poţi fi declarată " repetentă".

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poți să rămâi corigentă, dar poți să rămâi cu situația neîncheiată până în toamnă când va trebui să te asculte ca să-ți încheie situația.

| Privacy a răspuns:

Daca nu te incheie, nu cred ca treci. Insa poti sa ai orice medie pe al doilea semestru ca nu ramai corigenta.

| Liviu_Mihalcescu_1969 a răspuns:

Daca nu incheie, da. Roaga-l pe prof sa te treaca macar cu un 3, 4. Treci si cu 1 oricum. Dar daca nu incheie nu poti sa treci