| gama22 a întrebat:

Pot sa iau foaie sau adeverință de 10 clase la profesionala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti obtine adeverinta sau chiar diploma, dar numai dupa ce ai absolvit cl. a X-a.

5 răspunsuri:
| gama22 explică (pentru Ioandelasal):

Uni profesori spun ca nu

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru gama22):

Inseamna ca aceia nu stiu reglementarile privind actele de studii, prevazute in ORDIN Nr. 3844/2016 din 24 mai 2016 pentru aprobarea Regulamentului privind regimul actelor de studii şi al documentelor şcolare gestionate de unităţile de învăţământ preuniversitar.

| gama22 explică (pentru Ioandelasal):

Inseamna ca pot sa ma duc sa le arat reglementările si sa le cer diplomă?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru gama22):

Am scris diploma dar este vorba de Certificat de absolvire a ciclului inferior al liceului însoţit de foaia matricolă. Spune-le sa citeasca art.1 din Regulament.

| gama22 explică (pentru Ioandelasal):

Aha am inteles