|

Pot sa iau foaie sau adeverință de 10 clase la profesionala?

6 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Sigur ca poti obtine adeverinta sau chiar diploma, dar numai dupa ce ai absolvit cl. a X-a.

| explică (pentru Ioandelasal):

Uni profesori spun ca nu

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru gama22):

Inseamna ca aceia nu stiu reglementarile privind actele de studii, prevazute in ORDIN Nr. 3844/2016 din 24 mai 2016 pentru aprobarea Regulamentului privind regimul actelor de studii şi al documentelor şcolare gestionate de unităţile de învăţământ preuniversitar.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru Ioandelasal):

Inseamna ca pot sa ma duc sa le arat reglementările si sa le cer diplomă?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru gama22):

Am scris diploma dar este vorba de Certificat de absolvire a ciclului inferior al liceului însoţit de foaia matricolă. Spune-le sa citeasca art.1 din Regulament.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru Ioandelasal):

Aha am inteles

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
5 răspunsuri: