| alexnolen14 a întrebat:

Pot sa inlocuiesc opera "Ion" de Liviu Rebreanu cu "Padurea spanzuratilor"?

Stiu ca Liviu Rebreanu este autor canonic, deci trebuie sa stiu cel putin o opera de a lui. In cazul in care imi cere un roman de Liviu Rebreanu, pot sa scriu " Padurea spanzuratilor" in loc de "Ion"? Eu am inteles mai bine primul roman si mi se pare mai usor de invatat. Deci as opta pentru el, dar unii zic ca trebuie doar Ion.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine inveti Ion, acopera mai multe cerinte.