| Ragnar1234 a întrebat:

Pot sa ma transfer in timpul semestrului? Daca nu mai am posobilitatea sa ma duc la liceu la care sunt din cauza ca e prea scumpa naveta.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie sa te duci cu părintii (măcar, cu unul dintre ei) până la liceul unde vrei sa te transferi si să intrebi. Soliciti să vorbesti cu directorul liceului si spui problema. Să ai pregatită din timp si o cerere scrisă de transfer.
Daca există intelegere, cred că se poate si acum. Dar de obicei, transferul se face doar dupa sem I.
Ai grijă, e posibil să dai niste diferente...
Cred că la examenul de EN ai avut peste 5, nu?
Success!

| TheStrategist a răspuns:

Din câte știu eu, poți.