| Mi16 a întrebat:

Pot sa ma transfer la alt liceu de la stiinte ale naturii la filologie in sem. 2?
Daca da, cam cum se procedeaza? :d

2 răspunsuri:
| calmopenmind18 a răspuns:

Da, poti.

Mergi la secretariat la liceul tau si o sa te informeze acolo. Trebuie sa faci vreo 2 cereri si sa duci dosarul cu foaia matricola la liceul la care te muti.

Dupa o sa dai ceva diferenta la Latina, desen, muzica... la materiile pe care nu le-ai facut la stiinte ale naturii si cei de la filologie le-au facut.

Nu te ingrijora de diferente, profesorii sunt foarte indulgenti dar rezultatele obtinute la ele vor fi trecute in catalog ca note, respectiv medii.

| MarioTGK a răspuns:

Da poti, dar depinde de liceu daca te duci la unul cu medie mai mica te duci la liceu respectiv cu toate diplomele si mediile care le-ai avut in 5-8 si daca e un liceu mai bun faci aceleasi lucruri doar ca trebuie sa dai un examen de diferenţă.