| Polistfever a întrebat:

Poti face master in alt domeniu decat cel pe care l-ai studiat? Ex:master in arte si ai terminat dreptul

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Poți să faci în orice domeniu (gaantez pentru asta) numa să ții pasu cu oamenii ăia care se presupune că au terminat o licență

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În ce arte? De exemplu master la vioară?

| Polistfever explică (pentru sadrian46):

Oricare, e un exemplu fictiv

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Polistfever):

Dacă ai cunoștiințe la nivel de licență în domeniul respectiv și poți demonstra aceasta comisiei de admitere.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Masteratul se face in domeniul facultatii absolvite sau unul inrudit.

| Frank51 a răspuns:

Nu. La marea majoritate trebuie să ai licență în domeniu apropiat, măcar 50%.

| sierra1 a răspuns:

Se numește că te specializezi. În ceva ce deja dovedești (cu acte) că știi

| Adry05 a răspuns:

Nu-i asculta pe ăștia care zic că nu laughing)) ori așa era pe vremea lor ori n-au călcat în viața lor într-o facultate