| daryus2221 a întrebat:

Poti ramane repetent in clasa a 8 a?

Am auzit de la unu ca nu poti... dar nu cred.

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca nu inveti DA, ce te astepti sa-ti dea coronita?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da, poti sa ramai repetent, insa trebuie sa faci chestii destul de grave ca se ajunga aici, gen: bati profesorii si colegii, nu dai pe la scoala tot anul, alergi gol prin incinta scolii, te pisi in geanta profesoarei...in fine, ai prins tu ideea.
Daca nu inveti profesorii te vor trece de mila, in cel mai rau caz te vor lasa corigent, iar in toamna vei da corigenta, corigenta pe care o iei doar cu prezenta.

| AtateaConditii a răspuns:

Se poate daca nu dai mita, daca chiulesti jumate de an, daca ai parinti care nu se intereseaza de tine. Am patit un caz la scoala in care doi colegi nu au venit jumate de an si unul a venit zilnic, ce avea in comun cei 3 era ca nu invatau bine. Si cei doi care au chiulit jumate de an au promovat iar cel care a fost prezent tot timpul a ramas repetentsad... cata nesimtire...

| Danişor a răspuns:

Salut! normal ca da, de la clasa a cinea in sus este pericol, asa ca pe vitor sa ai grija! daca nu inveti profesorii te vor trece din mila nu mai daca esti cuminte, sa nu faci prostii gen : sa bati profesorii, colegii, nu mergi la scoala cam tot anul, ai prins tu ideea deci sa ai grija pe vitor.Mult noroc!

| byabubu a răspuns:

Normal ca poti ramane repetent... cine ti-a zis asta?
Faza e ca depinde si de profesori, poate ai unii pe care i-ai calcat pe nervi si nu te mai vreau inca un an laughing. Mai este si a doua categorie de profesori carora le e mila de tine si te trec numai pentru a putea si tu intra la liceu big grin

| VanillaJaguar a răspuns:

Binențeles că da, de la clasa a cincea în sus e pericol, așa că ai grijă.

| Akie a răspuns:

Evident ca poti ramane repetent.