| Bacemi a întrebat:

Presupun ca aproape toti ati auzit despre mayasi, incasi, azteci. Dar oare ati vrut sa descoperiti cultura ce sta in spatele unui nume?

http://www.youtube.com/watch?v=hIe7SqZkJis

Răspuns Câştigător
| Aurelia a răspuns:

Nu m-am uitat la videoclip in intregime, insa pare interesant, deoarece tine de cultura mayasa, incasa si aztecabig grin Chiar daca nu sunt atat te interesata sa caut despre ele, daca mi se ofera ceva, cum ai dat tu video-ul, ma uit la el macar putin, din curiozitatewinking

3 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Da, ce sa zic... or fi destepti, aveau o "tehnologie" mai avansata, dar daca stam asa, fiecare s-ar pricepe la ceva... cei care construiau piramidele (erau inalte, facute din bucati mari de pietre care ar fi greu de facut si cu o macara, dar cu spinarea cum faceau ei) sau Marele Zid Chinezesc.

| marykeira a răspuns:

Foarte interesant! la inceput nu prea vream sa ma uit(istoria nu e punctul meu forte) dar e tare.

| maimutzica a răspuns:

Interesant...chiar foarte interesant!:*