| คηĐЯээд a întrebat:

Prezentati pentru 14 metale valorile densitatilor si a punctelor de topire.
Eu nu gasesc deloc pe google.
Dau funda raspunsului corect.

Răspuns Câştigător
| Laue a răspuns:

Nu suntem aici ca sa iti rezolvam tie tema. Dar totusi o sa te ajut. Intra aici - http://ro.wikipedia.org/wiki/Pagina_principal%C4%83 - si scrie la cautare "Sistemul periodic". O sa iti apara un tabel cu toate elementele, de unde tu o sa iti alegi un metal, o sa iti notezi ce ai nevoie la el, dupa care o sa te intorci la pagina cu tabelul si repeti procedura.
BTW: Doar nu vrei totul de-a gata?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Corect este să-ţi faci tema individual nu să vii cu ea pe site!
Cât priveşte funda, eşti subsidiar.
Succes la şcoală.
Pa, pa.