| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce exercitiu aflu diferenta in procent intre 3555 si 3702?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea e neclară, poate reformulezi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se împarte una cu alta și seînmulțește cu 100.
3555/3702/*100=

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Și ce-ți dă?

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Păi, mie îmi dă, ție nu îți dă, nu știi să le împarți și sl le înmulțești deloc? Atunci la ce îți trebuie răspunsul?

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Deci cât zici că îți dă?

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Nu zic, te las să calculezi tu.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Cred că ți-ai dat seama că soluția e proastă și e greu să admiți

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Ca dovadă că nu este proastă, am primit aici pe TPU, apreciere pozitivă pentru ea.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Aplauze (indelungate)!

...de fapt nici tu nu crezi asta dar e greu să admiți că ai gafat. Ințeleg

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

"am primit aici pe TPU, apreciere pozitivă pentru ea."

vreun analfabet inconștient...

| Zuse a răspuns:

Ok lipseste contextul.
Deci sa luam ca exemplu o actiune la bursa care la momentul cumpararii a fost 3555 si la momentul vanzarii 3702. Prin ce exercitiu determin cat % a crescut in acel interval?

| sierra1 a răspuns (pentru Zuse):

Ai răspuns pe postarea ulterioară.