| anonim_4396 a întrebat:

Profilul Real de Stiinte ale Naturi se concentreaza mai mult pe biologie si chimie decat pe fizica?

4 răspunsuri:
| DaaaaViiiiid a răspuns:

Da, pe bio si chimie se pune baza happy

| Corina_5887 a răspuns:

Da, vei vedea ca in liceu nu se va pune accentul foarte mult pe fizica pentru ca profesorii sunt constienti ca in generala nu s=a pus accentul pe aceasta materie. E adevarat ca la teste iti va fi un pic mai greu, dar vor fi multe proiecte. Acum depinde foarte mult si de liceu, dar in majoritatea nu se pune foarte mare accent pe fizica. Eu sunt la CNMV si nu am facut prea multa fizica in generala, iar acum am media 8-9 depinde de materie.

| Mickie611 a răspuns:

Din cate stiu, toate 3 sunt foarte importante...se da teza la 2 dintre ele, alegi ce vrei dintre cele 3...deci daca nu iti place fizica sau nu te pricepi, poti sa scapi de tezahappy
Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde eu de exemplu fac 3 ore de biologie, 2 de chimie si 4 de fizica+4 de matematica si +4 de romana (depinde deoarece in a 10a faceam mai putina fizica dar acum in a 11 trebuia sa ne alegem optionale si de asta am 4 ore de fizica in general 3)