| TheRedWolfRO a întrebat:

Puteați să-mi spuneți ce anume trebuie sa învăț pentru evaluarea nationala 2020? Matematica
Pe partea de teorie (arii, perimetre, teoreme etc.)?
Ce anume sa învăț?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de unde stii ce iti da!
Da,sa stii teorie : arii,perimetre,figuri geometrice, unghiuri, poligoane regulate
La algebra: multimi, radicali, probleme, raționalizarea, exercitii cu fractii, raducali, sa stii sa citesti o diagrama etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta modele de evaluare națională si rezolva-le pe alea sa vezi daca stii suficient de mult/e!

| Anonima163333 a răspuns:

Bună.
Cauta-ti caietele de mate și uită-te la TOATE exercițiile pe care le-ati făcut în clasa.Incearca și câteva modele, ca să vezi la ce nu te descurci. De picat, nu se știe ce va pica, asa ca trebuie sa fii pregătit/ă.
Bafta la examen.