| Anne97 a întrebat:

Putem judeca un om exclusiv dupa cetatenia si nationalitatea sa?

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Desigur ca o poti face... doar nu te limiteaza nimic, nu? happy

Personal, mi se pare o prostie sa judeci un om altcumva decat pentru faptele lui.
Daca il judeci pentru cetatenie, parinti, etc. il judeci nu pentru el ci pentru greselile altora, greseli cu care el poate sa nu aibe nimic in comun.

Acum depinde si la ce anume te referi prin "a judeca"... a devenit deja un cuvant cu mai multe intelesuri.
Daca faci diferenta intre analiza, critica, etc. si judecata atunci esti pe drumul cel bun! tongue

Sper ca te-a ajutat raspunsul meu! happy
Numai bine!

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

E ca si cum l-am judeca, dupa culoarea pantofilorrolling on the floor

| carminaburana43 a răspuns:

Hotarit nu.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Nu,in niciun caz!

| janynefeaver a răspuns:

Nu hotarat

| Anne97 explică:

Nu...toți suntem egali si avem aceleasi drepturi indiferent de naționalitate si cetatenie