| anamaria82726 a întrebat:

Puteti sa imi dati exemple de orase din lume despre care as avea de scris macar 10 obiective turistice? Am nevoie de multe

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cluj-Napoca.
La București, cartierul Ferentari.

| Bizon95 a răspuns:

NU exista in lumea asta oras destul de mare care sa nu aiba macar 10 obiective turistice

iar apoi google, le stie pe toate:
https://www.google.com/search?q=top+tourist+cities
NUMAI banda de sus si vad cel putin vreo 40 de orase

| Geaninapink99 a răspuns:

Da.
Anglia -Londra Mancherstern
Egipt-Cairo luxor
Italia-Roma Napoli Torino
Germania-Berlin Stuttgard Munchen
Japonia-kyoto Tokyo Kobe Osaka

| starlyblue a răspuns:

Berlin (Checkpoint Charlie este un obiectiv turistic destul de cunoscut), New York, Dublin, Dubai, Barcelona, Lisabon...

| alexcucu77 a răspuns:

Paris, Cairo, Moscova, Beijing, Amsterdam, New York... si lista poate continua

| XXfaggg56 a răspuns:

Turcia - Istanbul