| CrisaALEXANDRA a întrebat:

Puteti sa-mi dati cateva detalii despre universitatiile de Relatii internationale si studii europene din Bucuresti,Timisoara, Sibiu? ( mai multe despre admitere, si ce parere aveti despre ele ) Funda happy Thx

Răspuns Câştigător
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Este o specializare in cadrul facultatii de Relatii Internationale. In Bucuresti este in cadrul ASE. Nu sunt sigura, dar s-ar putea sa fie si la facultatea de Istorie, din cadrul Universitatii Bucuresti si la SNSPA. Banuiesc ca stii ce urmeaza sa faci dupa terminarea acestei facultati. Admiterile sunt diferite, de la universitate la universitate.