| HomerSimpson a întrebat:

Recomandati-mi si mie,va rog,o culegere cu eseuri pentru bacalaureat, pentru limba si literatura romana.
Voi dupa ce ati invatat?

Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat ca este vorba despre simpla exprimare, proba scrisa la Bac, proba orala sau pur si simplu teme sau eseuri aceasta carte pe mine, personal m-a ajutat foarte mult.

Cartea se numeste "Literatura Romana". Eseul pregatire individuala pentru proba scrisa -examenul de Bacalaureat - L.Paicu, L.Lupu, L.Lazar, editura Grup Editorial ART.

Bafta!

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Niște materiale simple pentru subiectul III la română găsești aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html

| FlorinaDodo a răspuns:

Editura: Art
Colecția: Art Educațional
Autori:Liliana Paicu, M. Lupu, M. Lazar