| anne2626 a întrebat:

Bună ziua.Ce culegere de la ce editura as putea cumpăra pentru bacalaureat la limba romana cu eseuri ca sa le învăț? Și sa fie adaptata noii programe 2018?

1 răspuns:
| Anon31241212 a răspuns:

Eu iti recomand : Eseul- Literatura romana. Pregatire individuala pentru proba scrisa. Bacalaureat. ( E o carte rosie cu galben).
E de la editura art educational.
Autori: L Paicu, M Lupu, M Lazar

Sau
Literatura romana eseuri pentru clasele -9-12-, Editura Booklet 2012, Autor: Margareta Onofrei (asta e cea mai buna, dar e greu de gasit. Eu mi am xeroxat-o de la o colega)