| risxt a întrebat:

Redacteaza un eseu de 600 – 900 de cuvinte (doua–trei pagini), în care sa prezinti o tema si viziunea despre lume reflectate într-un text poetic studiat, apartinând unuia dintre autorii canonici Mihai Eminescu, George Bacovia sau Nichita Stanescu.

Ce opera ar trebui sa aleg?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Orice opera scrisa de scriitorii mentionati de tine si studiata la scoala.Niste exemple ar fi:,, Floare albastra" de Eminescu,,, Plumb"de Bacovia sau,, Leoaica tanara iubirea" de Nichita