| B3bytzaa a întrebat:

Ce romane credeti ca s-ar incadra in aceasta cerinta: "Redactează un eseu de două – trei pagini, în care să prezinti modul în care se reflectă o temă (banul, destinul, istoria, familia etc.) într-un roman studiat"?

4 răspunsuri:
| Ralucutza a răspuns:

Banul: Enigma Otiliei, destinul- E. O, Morometii, Patul lui Procust ( oricare roman, doar sa stii sa argumentezi de ce), familia: Morometii, Mara, E. O

| Ramona1 a răspuns:

La tema banul ar putea fi: "Mara" de Ioan Slavici
La familia: Morometii(cred)

| Christina a răspuns:

Banul: Enigma Otiliei
Familia: Morometii, Ion, Mara

| Bogdana91 a răspuns:

Ion, Morometii, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi( asta ar putea intra la roman al unui destin).