Întrebare recomandată | Adrian277 a întrebat:

Rezultatul competentelor se scrie pe diploma de Bacalaureat? Poti pica competentele digitale? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezultatul probelor este scris pe diploma de bacalaureat
din cate stiu nu se pica, in cel mai rau caz obtii cel mai mic calificativ

4 răspunsuri:
| g3c3piciu3 a răspuns:

Banuiesc ca da pentru ca atunci cand vei da la facultate iti trebuie diploma si pe ia scrie si rezultatul de la bac ca altfel nu au aia de unde sa stie ce nota avem sti...si la digitale ..nu e pe note e cu calificative gen incepator avansat sau experimentat si gen daca faci prima parte cred ca esti intre incepator si avansat ..ca si eu de abia maine le am si inca nu stiu mare lucru... sper ca am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poftim:
https://www.realitatea.net/bacalaureat-2018_2136092.html

| maiamy a răspuns:

Competențele digitale nu se pot pică deoarece doar se evaluează în cazul in care la un job se precizează pentru ca angajatorul sa stie cu ce are de aface si da, rezultatele se trec pe diploma de bacalaureat!

| MihaiNicu23 a răspuns:

La competente nu poti pica oricat de bata ai fii.