| NICKSOOO a întrebat:

Romanul adolescentului miop este o carte grea?

9 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Eu am citit-o recent si, cu toate ca imi place foarte mult cum scrie Eliade, nu am inteles mai nimic.
Incearca Maitryi, Nunta in cer, romane de genul asta(app:tot de Eliade sunt).

| NoShit a răspuns:

Nu e grea, e de un nivel de clasa a 9a, cam aşa. Deşi îmi place Eliade, legat de cartea asta aş zice că-i mai degrabă plictisitoare. Am abandonat-o de la jumătate, deşi începea destul de fain. Pe parcurs îşi pierdea farmecul. N-am mai pus mâna pe ea de atunci.

| NICKSOOO explică (pentru NoShit):

La mine nu e ca vreau sau nu, e pentru ca trebuie; imi trebuie la scoala

| TheBlueWolf a răspuns:

Daca nu te prea duce capul, da.Este o lectura de exceptie si o recomand mai ales ca in ziua de azi incultura este in floare si nu mai citeste nimeni nimic mai ales noua generatie de degenerati. (Unde sunteti voi Antonescu, Ceausescu, Hitler)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

In ce sens "grea"? E drăgută, usor de inteles.

| FuLLSeNSaTioN a răspuns:

Nu stiu cat cantareste, dar contine cam multe pagini straight face

| xNevariv a răspuns:

O carte de clasa a 7-a a -8a