| gabrielutzu a întrebat:

RUSINE ROMANIA!(romania afara din Europa!)
Si nu ma refer aici la cantecul Elenei Gheorghe, care a fost destul de bun, ci la ceea ce inseamna Romania in general, in Europa civilizata.
Pentru ca aici umilinta nu a fost la adresa cantecului care a reprezentat Romania, ci la tot ceea ce inseamna aceasta tara, cu manelismul ei, cu tigania, cu smecheria, nesimtirea, tupeul, nerusinarea, rautatea, prostia...
Abia acum s-a vazut cu adevarat ce inseamna romania si romanii pentru europeni, si anume ca acestia s-au saturat sa tot fie furati de romanii-tigani veniti pe neasteptate in tara lor si tulburand o armonie, o civilizatie si o pace pe care nici cele doua razboaie mondiale nu au reusit sa le tulbure.
INCA O DATA RUSINE ROMANIA CU TOT CEEA CE INSEAMNA EA!
(si pentru.moldoveni:ramaneti moldoveni ca oricum sunteti mult mai iubiti decat romanii/tiganii).

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Traiesc in spania se 2 ani, si cu durere in suflet spun ca de multe ori, imi este rusine sa spun de unde sunt, imi este rusine ca sunt ROMANCA. am sa inchei adresandu-ti eu tie o inrebare (si nu numai ) CREZI CA CELOR DE LA PUTERE LE PASA DE PARERILE NOASTRE?

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu facem noi oamenii de rand o revolutie...nu stiu daca se va rezolva vreodata ceva.

| Lory_2572 a răspuns:

Moony... te sustin eu...suntem doua acum... happy

| moonY a răspuns:

Bravo lory, te trec pe lista

| copilu a răspuns:

BRAVO...BRAVO ...BRAVO.

| tukhey23 a răspuns:

laughing, daca eram eu presedintele Romaniei. te exilam. Tu vb de educatie? Invata sa scrii. si apoi critica pe cineva...

| anonim a răspuns:

Criticule, scuza-ma, insa sa-ti spun ceva, si asta fara sa mi-o iei in nume de rau:pana cand nu se va destepta prostimea, noi nu vom trai bine, iar tu cu vadim al tau..., sa inteleg ca tu il vrei pe vadim presedinte si pe becali prim ministru.bravo.desteapta-te!

| dinusinziana a răspuns:

Daca esti asa inversunat impotriva romaniei, fa bine si nu mai vorbi limba. ar trebui sa fii mandru de tara ta, oricum ar fi ea. ar trebui sa ai RESPECT in primul rand pentru ceea ce este romania, stai si gandeste-te ce rol are romania in lume. la romani a fost inventat stiloul, la romani a fost inventata morfina, o multime de lucruri valoroase.romanii au o istorie valoroasa. cati nu si-ar fi dorit sa traiasca in tara lui Vrad Dracul? fii intelept si taci

| gabrielutzu explică:

:laughing :laughing :laughing

| kh1ss a răspuns:

Daca esti chiar atat de deranjat de romania... de ce nu te duci unde iti e mai bine, unde nu iti e rusine?

auran
| auran a răspuns:

Nu suntem singurii de pe acest glob cu probleme, numai ca noi ne "scarpinam mai des" si suntem prea "gurmanzi" pentru a putea avea o valoare in fata altor tari

| alexam a răspuns:

Gabrielutzu, iar ai pus foc si multe lemne peste! laughing Macar nu ai disparut, si mai dai comentarii la raspunsuri! Romania e cum e... Din pacate eu chiar cred ca e o tara fabuloasa, pacat ca e locuita. Daca plecam cu totii o sa ramana chiar numai tigani, manelari, smecheri, arabi, chinezi, oameni de culoare si cativa politicieni care nu vor mai avea pe cine sa traga in piept... Cu toate ca as putea pleca oricand in Europa sau America am ales sa raman. La urma urmei, daca ai mei copii vor alege sa plece, o vor face, nu e neaparat nevoie sa ii fac eu in alte tari straine! Iar apropos de Eurovision am ras de n-am mai putut cand am vazut ca pana si bulgarii se uita cu fundul la noi, au dat 12 si 10 puncte Greciei si Turciei, care-s tot vecini de-ai lor! laughing Deh! Daca i-am facut cu ceafa lata!? SO... Nevermind!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt prea la curent...:ce loc a luat romania? cine a castigat?

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Asta estesad trebuie sa mergem inainte ca e tarisoara noastra

| crookedsight a răspuns:

Ce vrei, ăştia sunt băieţii descurcăreţi happy Cei ca mine şi ca tine stau şi scriu pe bloguri/forumuri. Şi nici nu ne promovăm ca şi ţară; toate ţările au valori (umane si naturale), nu avem noi mai mult sau mai puţin, dar acum marea parte din publicitatea care ni se face este negativă, atât cea externă, cât şi cea internă.

Publicitate pozitivă? Elena Udrea a fost la Berlin şi şi-a arătat nurii la expoziţia de turism, promovând dansurile populare româneşti printr-un simulacru beat/ameţit de învârtită. Iar la noi s-a dat pe ţaclă in ie şi l-a cooptat pe Moga sa facă imnul turismului. WTF?

Iar românii de bun simţ din străinătate nu îşi arată originile de frică, laşitate, ruşine. Aşa cum fac si cei din Harghita, Covasna şi Mureş. Între români vorbesc româneşte, iar între maghiari te tratează cu ''nem tu dom'', ''nem tu dom''.

lolita
| lolita a răspuns:

Am vazut cateva raspunsuri de oameni"plecati " din tara si vreau sa zic ca mie nu mi-a fost niciodata rusine sa zic ca sunt romanca, dar aprob faptul ca multi confunda romanii "cinstiti" cu ceilalti. daca esti fata esti curva, daca esti baiat esti hot etc. intrebare: dar tie ce ti s-a intamplat de esti asa revoltat?

| gabrielutzu explică:

Cand s-a uitat organul italian pe actul de identitate romanesc mi-a spus ca sunt tigan... si sunt blond cu ochi albastri.

lolita
| lolita a răspuns:

Gabrielutzu sunt eu curioasa ce or sa mai zica italieii in 15 ani cand copii romano-italieni or sa creasca. ca sunt tigani? nu cred ca le convine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor!

O mana de oameni tineri ce s-au saturat a se plange si a discuta, discuta si iar discuta au urmatoarea propunere pentru toti romanii ce vor a schimba ceva : www.plr.orgdominus.ro!

Dintr-o incercare am ajuns sa avem peste 7 000 de membrii in doar 3 luni de zile! Nu exista sefi, nu exista un Membru mai bun ca altul! Noi, cei ce nu vrem sa predam stafeta celor 20 de ani generatiilor ce vor urma suntem aici : www.plr.orgdominus.ro!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A te comporta civilizat, NU LINGUSITOR este o buna metoda de a demostra si darama prejuditziile asupra natiuni tale, a arata o vedere cu un peisaj frumos din tara ta, a arata un filmat frumos, o muzica frumoaa anseamna a fi PATRIOT CU ADEVARAT. dar a latra si tu cu alti si marai ampotriva natiei tale este o actiune lasa, magulitoare si lingustoare pentru o bucata de paine, cheamo fericire, cum vrei.Nu este patriotic a te uni cu gloata celor cei huiduiesc pe toti romani fara distinctie, nu este drept sa tragi la gramada cu pietre, ( vorbe amare) ampotriva unei natii. Nu sunt roman dar iubesc tara voastra mult, ma format ca si crestin, ca si filozofie si ca cetateana al planetei TERRA.

| Ilovan_Marius_1981 a răspuns:

Nu am ce reprosa, totul e adevarat, un adevar crunt pe care l-am dorii sa fie doar un vis, dar, din pacate e crunta realitate despre Romania.