| ZiZan a întrebat:

S-a aprobat legea aia cu bac in februarie?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Este o ordonanță de urgență care specifică o numită "situație specială" în care guvernul aprobă o sesiune suplimentară... Probabil că da. Dar cu ăștia de la conducere nimic nu e sigur. Vestea bună sunt meditațiile!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU s-a aprobat ( nimic ) deocamdată.

Respectiva sesiune de BAC ( din primăvară ) este una "specială" şi NU este sigur dacă va exista!
Organizarea ei este OPŢIONALĂ, nu este obligatorie;)

Ministrul a afirmat că "are în vedere" organizarea unei sesiuni speciale în martie-aprilie 2015.
Dacă se va şi concretiza această "intenţie" vom vedea...

Pentru aceea se va emite un Ordin separat/special ( dacă va exista sesiunea respectivă ) şi NU este inclusă în Ordinul MEN ce priveşte BAC-ul din 2015!

Vezi şi Ordinul nr. 4430/29.08.2014 privind organizarea și desfășurarea examenului de bacalaureat național 2015 la linkul oficial :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22038

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu inca nu s-a aprobat. Iar daca se va aproba, fii sigur ca primii vor fi instiintati profesorii care vor avea grija sa va anunte si pe voi daca s-a aprobat sau nu.

O zi buna happy

Răspuns utilizator avertizat