| AnonimFaraPereche a întrebat:

Sa aleg o facultate respectiv universitate din Bucuresti sau din Constanta? Distanta e aceeasi intre mine si cele doua orașe.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai alege Constanta... probabil al 6-7 centru universitar din Romania in detrimentul Bucurestiului?

| AnonimFaraPereche explică (pentru suntserios):

Ma refer daca as veni in Constanta m-as duce la Universitatea Ovidius (fiind si singura Universitate din CT). Pai in primul rand vreau sa fiu aproape de mare laughing), glumesc, dar cei drept nu prea imi place Bucurestiul si ma gandesc ca daca cineva invata si isi vede de treaba termina o facultate cu bine. Poate sunt facultati mai bine cotate in Buc, dar tot facultate e si aia din Constanta nu? Mai auzeam odata la cineva ca fact din Ct nu sunt asa bine,, bagate in seama,, dupa ce termini decat cele din Buc, insa chiar nu stiu ce sa aleg...

| suntserios a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Odata ce ai o diploma pe care ai luat-o pe bune nu prea conteaza ce scrie pe ea.

Insa in Bucuresti e clar ca ai mult mai multe sanse de afirmare, mai multe firme care ofera posturi pentru studenti, mult mai multe forme care au parteneriate cu facultatile, mult mai multe sanse de internship uri

| BuffaloSoldier a răspuns:

Bucuresti

| NoBodyOriginal a răspuns:

Ai putea alege Brasovul sau Constanta! Amandoua au facultati bune!

| AnonimFaraPereche explică (pentru NoBodyOriginal):

Eu ma ghidam in primul rand dupa distanta apoi dupa factori nesemnificativi in viitor.

| NoBodyOriginal a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Atunci Constanta caci acolo sunt si oameni mai buni

| suntserios a răspuns (pentru NoBodyOriginal):

Constanta? oameni buni? orasul ala prin de mafioti si cocalari?

| AnonimFaraPereche explică (pentru suntserios):

Ma faci sa radlaughing mai multi ca in Bucuresti nu cred ca sunt, nu stiu ce ai intalnit tu. Si oricum,, padure fara uscaturi nu exista,,

| nene14 a răspuns:

Nu te ghida dupa elemente intrinseci cand alegi universitatea.Eu vreau sa merg la lucuresti chiar daca Clujul e mai aproape dar pe domeniul pe care doresc sa il urmez Bucurestiul are mediu universitar mai evoluat.Inca ceva...wtf...mergi la facultate nu la mare.

| AnonimFaraPereche explică (pentru nene14):

Asa e ..am mai avut o perioada in care voiam la Timisoara deoarece era un baiat care s-a dus acolo... fost prieten cu mine.laughing

| Culoareincolora24 a răspuns:

Megi la Clujlaughing)