| andrystefan a întrebat:

Sa merg la un profil real sau uman, daca eu sunt paralel cu matematica dar sunt as la fizica si chimie?

Răspuns Câştigător
| eueu1212 a răspuns:

Buna! Hmm eu zic sa te duci la real ca matematica se invata si o sa o iei de la inceput in schimb la uman nu o sa faci o data pe saptamana si dupa aia deloc.Deci gandeste-te bine si parerea mea du-te la real! funda?batting eyelashes Te pup pa wave

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ai putea sa dai la stiinte ale naturii, acolo se pune baza pe chimie, fizica si biologie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca esti paralel cu matematica, profilul uman ar fi cel mai indicat.

| cryssu2008 a răspuns:

Atunci du-te la un profil real, specializare fizica-chimie. Se face matematica mai putina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu ai vazut ce inseamna fizica, chimia si matematica adevarata; ce ai facut in gimnaziu, e ...cum sa zic pistol cu apa? Asa ca daca inca de pe acum nu le ai cu matematica, si nu inteleg cum poti sa fii "as" la fizica si chimie daca nu stii matematica; poti sa mergi la profilul stiintele naturii (bio-chimie, faci si fizica, dar mate mai putina si la un nivel mai scazut-M2) succes si pune-te pe treaba! Matematica de liceu este mult mai grea decat cea de gimnaziu! (in special analiza matematica)

| blaaaaa a răspuns:

Un profil bio-chimie ar fi ok. pentru ca la uman chiar nu se face cine stie ce fizica/chimie.

| symonamarcu a răspuns:

Eu am fost la un profil tehnologic.adica am facut si real si uman.profilu meu a fost de bilingv franceza-turism. a fost super interesant si le-am combinat pe toate. spor la meditat!