| SmallBrain a întrebat:

Am intrat la liceu,pe profil Real, mai exact stiinte ale naturii.Nici o clipa nu m-am gandit sa merg pe Uman deoarece iubesc matematica, dar la chimie si fizica sunt...plantalaughing.Profesorii mi-au spus ca daca nu-mi place chimia si fizica nu am ce face pe stiinte ale naturii chiar daca mie imi place matematica.M-am gandit sa ma transfer dar nu -mi plac materiile de la uman.

Ce sa fac sad?

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pai fa-ti un transfer la mate-info...Ala e profilul potrivit pentru tine fiindca iti place matematica.Acolo se pune accent pe matematica si informatica...(si putin pe fizica.)
Deci du-te acolo!
Stiintele naturii necesita sa stii chimie, fizica si biologie...si e normal ca ti-a zis asta.Deci mate-info e o solutie pentru tine...
happy Succes.

| WhiteLife a răspuns:

De ce sa te muti? Daca nu ramai corigent si reusesti sa te menti la un anumit nivel nu are rost sa te puti. In plus, ce sanse de angajare ai de la filo? Cine zice ca trebuie sa iti placa toate materiile de la un profil? Lasa ca dai BAC-ul din bio.

| laur_6869 a răspuns:

Ramai, toate transferurile se anuleaza, n-ai cum sa te muti din pacate