| Anonimu161997 a întrebat:

Sa zicem ca pe primul semestru ai media 5 la o materie, iar pe al doilea 4 Te mai lasa corigent? happy

Răspuns Câştigător
| Mariusr11 a răspuns:

Media e 4.5
Depinde de profesor.
Poate sa te lase corigent, poate sa te treaca sau chiar sa te mai asculte astfel incat sa iti mai dea o nota si de acolo sa scoata o concluzie happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei avea media 4, 50 si vei fi corigent. Media anuala nu se rotunjeste.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Trebuie sa ai 5 in ambele semestre. Daca ai 4 si 6 nu mai ramai sau 5 si 5.La 4 si 5 ramai fiindca iese media 4, 50 si nu se rotunjeste.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Da ramai corigent