| anapatras a întrebat:

Sal.

am de facut un proiect cu tema "dreptul copilului la sanatate". dati-mi va rog niste sugestii de ce as putea desena, pentru ca nu prea am idei.

cea mai buna sugestie primeste fundita. mersi.

3 răspunsuri:
| Miss Sintetic a răspuns:

Un spital si un cimitir, sau ceva ce reprezinta moartea in in fata spitalui poti face un copil alaturi de mama sa.

Daca nu exista dreptul la sanatatea copilul moare, este destul de sugestiva.

| RyAngel a răspuns:

Cea mai buna chestie e sa incepi cu inceputul:
- un mic text cu lucruri legate de chestia asta: cand sa facut primul vaccin unui copil, cand s-a introdus in romania acesta, daca costa vreau ban, ce medicamente pentru copii mai gaseai pe vremuri etc etc.
-poti face un desen dar daca te pricepi poti face foretaj (un desen decupat in lemn subtire)
-daca nu poti face foretaj, poti impresiona facand o macheata cu un spital ea fiind din polistiren sau carton ce iti ie la indemana
-daca ai niste pasitile de copii sh siropuri gasesti la farmacii sticlute sh pungute mici in care poti pune si sa le lipesti pe o placa de olostiren(sticlutele nu merg decat cu scoch pe carton)
- poti face din carton o cruce cu alb si rosu pe care sa scrii un indemn de genu:
"Nu rapiti dreptul copilului la sanatate" sh sa le faci colegilor si profelor(invatatoarei nu stiu cati ani ai sau in ce cls esti)
-ceva origami gasesti pe net cum sa faci cruciulite din hartie colorata rosie
Cam astea sunt ideile mele... cred ca este cam cea mai buna dar tu decizi, implica ceva mai multa munca dar pentru o nota buna si profa-proful va aprecia daca e facut de tine, dar decat sa faci un portofoliu micut e mai bine ceva din acestea!

| chupachups1234 a răspuns:

Fa si tu un doctor sau o doctorita cu un copil de mana.