| OneReason a întrebat:

SAl.TPU Am intalnit in mai multe jocuri, Cuvantul "Hella" si cred ca e o prescurtare, Dar nu stiu ce ineamna, Cine la are cu engleza, Sa imi spuna de la ce vine si traducerea,

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Inseamna '' mult'', '' foarte''. Provine din Nordul Californiei, derivat din '' hell of a (lot)''.

''The Fillmore is hella better than the Mission. ''
''Thank God LA is hella far away.''
''This party is hella chill. ''
''The Bay area is fuckin hella better than socal ''

1. That party was hella sketch. What with all those skanky-ass girls.
2. There was HELLA weed tho!

''That concert was hella tight''

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, nici cel care l-a folosit nu stie cum se scrie corect, pentru ca ar fi trebuit sa fie "hello" si inseamna "salut" in romana.

| Marycel a răspuns:

Hella- What a hell man ( ce dracu omule), e m-ai mult o mirare sau ceva când acel jucător s-a speriat sau sa mirat de un lucru la care nu se aştepta