| skate19 a întrebat:

Sal TPU am si eu nevoie de ajutor trebuie sa argumentez ca opera Broasca ţestoasă cea fermecată de petre ispirescu estu un basm. pls help DAU FUNDa!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Învață caracteristicile basmului, apoi caută-le în basmul respectiv. Uite o povestire a lui http://www.lecturirecenzate.ro/2010/12/14/broasca-testoasa-cea-fermecata/

| SaDiCuL a răspuns:

Baftatongue

| MariaOfficial a răspuns:

Asa te pregatesti tu pentru BAC? Cu TPU-ul in fata si un pix in mana? Sincer...multa bafta! REBU nu o sa dea faliment clar cu muncitori ca tine!

laughing))))))))))))))))))))

| TheLonelyOne a răspuns:

Ce naiba? Mah fa-ti dreaqu temele singur ca TPU nu ii site pentru temele altora si nu ne mai pune pe noi sa ti le facem or oi fi tu tembel de chiar nu stii sa o fa-ti ori ti-e lene...
Sterge intrebarile cu teme pentru acasa ca ma doare-n 14 de temele tale.
Prosti ca voi umpleti lumea in ziua de azi.

| Katrin25 a răspuns:

Uite aici rezumatul si povestirea pe scurt plus date biografice
https://latimp.eu/......e-pe-scur/
Sa ai succes!