| mTk273 a întrebat:

cine poate sa-mi zica daca exista meseria de programator si la partea de hardware. ce facultate ar trebui sa urmez?big grin FUNDA tongue

4 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Informatica programari la Sibiu era asa ceva, la Sibiu mai e si la facultatea de inginerie asa o specializare din cate imi aduc aminte big grin

| Lumine a răspuns:

Buna!
Nu exista programator hardware, poate depanator, programator-ul este cu totul altceva.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Programator
Iar daca trebuie sa urmezi o facultate, probabil ca da.

Succes!

| m0x a răspuns:

Se numeste inginer hardware.cauta la facultatile de inginerie specializarea :Tehnologia Informatiei si Calculatoare, sau ceva asemanator

| aadytzuu a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa urmezi facultatea in Bucuresti iti recomand Fac. de Automatica si Calculatoare (Politehnica)