| Guandamera a întrebat:

Sal TPU. Sunt elev in clasa 9 , la profil stiinte ale naturi , iar in semestrul 2 as vrea sa ma mut la matematica-informatica.In aceea clasa sunt 30 de elevi. La noi in liceu sunt clase de a 9 si cu 31 si cu 32 de elevi. Am media de admitere mai mare decat al ultimului cu care s-a intrat la mate-info,iar in clasele unde sunt 31 respectiv 32 de elevi aceeia s-au putut transfera la inceputul primului semestrul fara nicio probleme . M-am dus impreuna cu tatal meu la director si a zis sa venim in vacanta inter-semestriala pentru a depune o cerere de transfer(a zis sa venim la el) . Am urmatoarele intrebari: 1.Cand pot sa merg sa depun cererea ? Pot sa merg si saptamana asta ? 2. Credeti ca o sa-mi accepte transferul ?

1 răspuns:
| ana2o1o a răspuns:

Da cu siguranta o sa iti accepte transferul.Aceasta este vacanta inter-semestriala si ar fi cel mai bine sa mergi cat mai repede sa iti depui cererea de transfer chiar daca suntem in perioada sarbatorilor pentru ca apoi sa nu fie prea tarziu.Iti spun din propria experienta. Daca lasi totul sa se intample in ultima saptamana, directorul te poate refuza, pentru ca nu ar mai fi timp sa dai si restantele sau cum se numesc.Succes! Du-te cat mai repede si transeferate!:*