| pati99 a întrebat:

SALL! Am de facut un proiect la fizica cam greut! Trebuie sa fac un teren de fotbal si sa ii pun nocturnele! Daca ati facut asa ceva sau daca stiti din ce materiale l-as putea confectiona?

Răspuns Câştigător
| AlexDaniel7293 a răspuns:

Ia o bucata de pluta dreptunghiulara.Ia putin gazon fals si lipestel pe bucata aia de pluta apoi cumparati de la cofetarie jucatori de fotbal de se pun pe tort si bagai cu tot cu porit pe teren. Taie din iarba daca e prea sus.Pe post de nocturne incearca sa scoti din 4 lanterne mici doar ce lunieaza apoi pune sus doar aia de face lumina agatata de un bat care batul sa fie lipit de pluta. Spar ca ai inteles.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia o bucata de polistiren (din ala de se pun la electronice sa le protejeze). Pe deasupra pui mocheta verde, jucatorii ii faci din scobitori si hartie iar nocturna infingi niste bete din alea de se fac frigarui, lipeste cate un bec in varf si le conectezi in serie sau paralel la o baterie.