| nicoletta15 a întrebat:

trebuie sa construiesc o presa hidraulica sau o telegondola sau ceva de genu in miniatura pentru un proiect la fizica,puteti sa ma ajutati cu niste site-uri in care sa mi se explice foarte clar ce am de facut si ce materiale sa folosec, daca stiti voi cum ar trebui sa procedez ati putea sa imi detaliati? Multumesc anticipat!... Scuzati categoria dar este cea mai accesatabig grin

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai fi dorit in mod real sa fii ajutat, nu intrai pe aceasta categorie. Este adevarat ca Dragoste si Sex poate avea unele explicatii legate de presa hidraulica, dar daca te uiti bine in manualul de fizica, vei fi surprins ca exista material suficient despre presa hidraulica. Multa bafta!

| nicoletta15 explică (pentru neutrino):

Pai nu apelam la ajutorul si bunavointa celor de pe TPU, daca gaseam in manual strictul necesar. Dar cum nu am gasit, desi l-am studiat cu suficienta atentie, am ales aceasta cale amiabila care am sperat eu ca o sa imi aduca si beneficii. Oricum multumesc atent pentru raspuns