| anonim_4396 a întrebat:

Sall. puteti sa imi spuneti si mie cam ce fel de ore se fac in clasa a 9( pe profil mate-info) si daca puteti sa imi dati detalii despre fiecare materie( ce se studiaza la fiecare materie)

2 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

La matematica( algebra) mare lucru nu prea faci insa la geometrie si trigonometrie vor aparea notiuni noi, pe care daca le inveti din timp nu vei avea probleme.La informatica vei incepe cu notiunile de baza. La inceput o sa ti se para ciudat insa pe parcurs o sa te obsnuiesti si o sa vezi ca e destul de simplu daca inveti lectie cu lectie.La fizica vei face la inceput putina optica, apoi mecanica pana la sfarsitul anului. La chimie veti relua materia de clasa a VIIa si aVIIa, insa si aici vor aparea notiuni noi.

Ca materii faci: mate 4 ore

info 2ore

tic 2ore

biologie 2 ore

chimie 2 ore

fizica 3 ore

desen o ora

muzicaa o ora

sport o ora

istorie o ora

geografie o ora

dirigentie o ora

religie o ora

romana 4 ore

logica o ora

engleza 2 ore

fanceza/germana 2 ore
si cam atatthinking(sper ca nu am omis nimic)

Teze dai la : mate, romana, informatica si la biologie fizica chimie (la alegere din ultimile 3 )

O zi faina si mult succes la liceu!

| smashedblackfox a răspuns:

Pai, la mate faci functii, trigonometrie si vectori. biologie: celula, genetica, regnuri. romana: opere. geografie: universala. chimie: scuze, dar nu am inteles nimic anul trecut laughing. logica: nu te intereseaza oh go on. info: o sa inveti atunci. fizica: mecanica si optica
sper ca nu am uitat nimic thinking [in afara de desen, muzica, sport, care nu sunt prea imp oh go on]