| Bastian47 a întrebat:

Sall tpu.Am pus parola la ecran la telefon si sora mea a incercat sa o deblocheze de multe ori si acum imi cere contul de google, il introduc si imi zice ca sunt nevalide(nu am wifi activat ) p.s am un smart play.Ce pot face? Fundaa!

Răspuns Câştigător
| ionut258 a răspuns:

Singura optiune e sa resetezi telefonul(vei pierde tot ce nu este pe card):
1.Stingi telefonul
2.Tii apasat butonul de power+volume up+home key pana se aprinde telefonul.
3.in meniul care va aparea navigezi cu tastele volume up, volume down si home key pentru a selecta optiounea dorita.
4.in acest meniu alegi optiunea wipe data/factory reset si telefonul va fi ca nou.
Sper ca m-am facut inteles. Funda?

1 răspuns:
| Bxb_Gabytza_1991 a răspuns:

Du'te la un magazin de specialitate, gen Gsm ti'l repara pe loc si nu platesti mult... Poti pune [e cineva mai priceput sa'si bage contul Google si ii ia 3 euro...