| RockerGirl a întrebat:

Am o problema nasaoala cu telefonul. Fratele meu vroia sa il deblocheze, si nu imi stia modelul de deblocare, si, evident l-a introdus pana cand mi-a blocat telefonul(am un Vodafone smart 2). Acum imi cere sa introduc contul google. Il introduc, si zice ca numele de utilizator sau parola gresite, desi sunt cele bune. Mentionez ca nu mai am deloc net pe el din abonament. Ce pot sa fac? Raspunt urgent va rog dau funda!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul următor pentru a face "factory reset" :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Toate cele bune.

| AlexVizitiu a răspuns:

Pai daca nu ai net pe cartela si nici Wi-Fi activat, cam singura solutie ar fi sa te duci la un service.

| RockerGirl explică (pentru AlexVizitiu):

Si daca astept pana mi se reactiveaza optiunea la abonament?

| AlexVizitiu a răspuns (pentru RockerGirl):

Poti sa astepti, dar faza e ca trebuie sa ai datele activate din setarile telefonului. Daca le ai activate acel "H" iti va aparea in bara de notificari. Daca nu, chiar daca ai MB din optiune nu iti va merge netul.

| RockerGirl explică (pentru AlexVizitiu):

Da imi apare H-ul. le am activate tot timpul. deci sa inteleg ca e din cauza ca nu mai am net?