| azoteu2020 a întrebat:

as dori sa ma transfer la alt liceu si daca am media de admitere mai mare decat al ultimului admis la acel liceu mai trebuie sa dau diferente sau intru linistit fara diferente. si mai am o intrebare in cam cat timp se face un transfer. pentru cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diferentele se dau doar daca vrei la un profil diferint, unde s-au facu si alte materii sau la alt nivel. Daca este acelasi profil nu trebuie sa dai nici o diferenta.
Daca depui acum cererile si liceul tau o avizeaza iar celalalt o aproba atunci te vei duce acolo de la inceputul semestrului II.

| luiza a răspuns:

Daca te muti la o clasa cu acelasi profil nu trebuie sa dai nici o diferenta. Trebuie sa faci o cerere catre liceul la care vrei sa te muti care poate fi aprobata in cateva ceasuri dupa ce o depui sau in cateva zile! In principiu depinde de directorul liceului la care te muti! ai doar grija ca trebuie sa scrii in cerere motivul pentru care vrei sa te transferi: sa fie cat mai bun! Bafta!