| StefaniaM a întrebat:

Sall TPU, dau luni teza si as vrea sa stiu daca exista ceva cu care sa invat mai repede.

Răspuns Câştigător
| w0nderboy a răspuns:

Invata logic, nu incerca sa memorezi totul pentru ca stresul acumulat isi va spune cuvantul inaintea tezei.

Scrie, lucreaza, doar asa poti retine, daca ai subiecte de teorie, scrie-le, nu o data, de 2 ori de 3 ori, etc, pana o sa-ti dai seama ca le stii foarte bine happy. Duminica nu te stresa prea tare. repeta putin inainte de culcare, sa iti aduci aminte in mare [ recapitulare ], invata sambata iar Duminica tine'o in mare parte pentru relaxare, deoarece cu o minte relaxata poti gandii limpede si foarte clar, te va ajuta cu siguranta, si nu'ti face griji, elimina stresul.

7 răspunsuri:
| Breakingthehabittonight a răspuns:

Eu inainte de a ma pune sa invat mananc ciocolata neagra- stimuleaza activitatea cerebrala.
altceva nu ai ce face mare lucru -daca ai fi luat cel putin o saptamana niste suplimente alimentare pentru memorie..in fine nu stiu ce varsta ai nu spun mai multe.
inveti din timp, vorbesti cu colegii si e gata!
eu maine dau o teza happy!

| DenisIonut01 a răspuns:

Conecteaza-ti capu la laptop/pc si dai in mod stocare date! laughing Bft la teza

| 01rukia01 a răspuns:

Cu creieru.5 lei borcanu de 500 de grame creier in piata

| TzZaCKe a răspuns:

Cu o carte.laughing

| HeLp222 a răspuns:

Memoplus thinking te ajuta sa retii mai repede si sa-ti amintesti.

| Yoooana a răspuns:

Memorator romana/matematica...depinde la ce daiwinking.Eu le folosesc si functioneaza.

| BunaciuneaTPU a răspuns:

La ce dai teza?