| BiancaNicoleta889704 a întrebat:

Ieri am sustinut examenul de bacalaureat la logica si ne-a pus sa facem desenele de la metoda venn si euler cu creionul...culmea e ca doar clasa mea a facut cu creionul la restul claselor am auzit ca au facut cu pixul...se poate considera asta semn? sad si inca ceva inainte sa predau lucrarea mai ramasesera 15 minute din timp si pe prima pagina unde scris jos pe mijloc un scris"ministerul educației..." sub el am scris 10-b de la grila si profesoarele m-au intrebat daca rescriu ca ele nu stiu daca se considera semn si le-am spus ca nu are cum sa se considere si nu am mai rescris...Voi ce ziceti se considera semn? Mi se poate anula lucrarea?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Spune in regulament clar ca schitele si deseele se fac cu creion negru, la matematica si la restul. Toti de la mine care au dat la logica au facut cu creion si cei care nu aveau au facut rost de la profesori. Stai linistit/a

6 răspunsuri:
| BenWilde a răspuns:

Nu se considera chiar orice semn. Eu am dat anul trecut bacul, iar la mate am facut schemele si ce mai era cu pixul. Un prieten a taiat un enunt cu un 'X' mare, iar lucrul asta normal nu e permis, trebuie cu o singura linie orizontala. Ideea este ca profesorii corectori inteleg ca exista stres, teama si se mai fac greseli. Nici eu si nici prietenul meu n-am avut probleme cu semnele. Doar sa nu ai uriasul ghinion sa iti corecteze cea mai perfectionista/artagoasa persoana posibila, dar e destul de rar lucrul asta. Ar trebui sa fie ok. Mult succes.

| lavi54 a răspuns:

Exact asa a fost si la mine.Noua nu ne luau lucrarile daca le faceam cu pixul, dar celelalte clase doar cu pixul au facut. Sper sa nu se considere semn. Oricum se leaga corectorii de orice tampenie.Cica daca ti s-a sters putin pixul cand scrii sau s-a imprastiat cerneala e semn...

| napolitaneee a răspuns:

Din cate stiu eu la examene de genul asta nu se scrie niciodata cu creionul. Ca se considera semn sau nu...asta ramane de vazut. macar nu ai fost singura care a scris cu creionul. Daca e ceva faceti o petitie laughing

| BiancaNicoleta889704 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. Sper sa fie bine.

| balletballet133 a răspuns:

Buna! Voiam sa te intreb dacă ai aflat dacă cineva din clasa ta care a făcut desenele cu pixul a picat proba? pentru ca eu sunt in situația asta acum și as vrea sa știu care sunt șansele sa mi se anuleze lucrarea!